Hydratácia, suché kefovanie aj vyvážená strava

S pomarančovou kožou sa stretáva väčšina z nás. Majú ju aj štíhlučké dámy a tiež niektorí muži. Je preto nezmyl myslieť si, že sa dialíčky v koži týkajú len plnoštíhlych žien. Rovnako je omyl domnievať sa, že ide v prípade celulitídy iba o prebytočný tuk. Ten v tejto estetickej otázke síce tiež zohráva značnú úlohu, ale na vine sú predovšetkým nahromadené odpadové látky. S celulitídou vám môže odborne pomôcť napríklad dermatológ, ale k dielu môžete priložiť aj vlastnú ruku. Dnes si ukážeme pár preventívnych opatrení, vďaka ktorým môžete celulitíde predchádzať alebo ju ďalej nezhoršovať.

Vyvážená strava
Vyvážená strava je tou najfantastickejšou prevenciou nech ide o čokoľvek. Celulitída tak nie je výnimkou. Pestrý, zdravý a vyvážený jedálniček zabraňuje koncentrácii tukov a tým pádom aj tvorbe zvrásnenej pokožky. Potraviny bohaté na nasýtené tuky, ako sú vyprážané a nezdravé potraviny, budú naopak celulitídu podporovať. Pokiaľ si nie ste istí, čo jesť, vyberajte potraviny s vysokým obsahom vlákniny a nezabúdajte na zeleninu.

Vnútorná hydratácia
Správne a dostatočne hydratované telo nemá celulitída rada. Pomarančová koža sa tak dobre kamaráti so suchou a nezdravou pokožkou. Rozumná hydratácia je preto jedným zo spôsobov, ako celulitíde neísť vyložene naproti. Voda vaše telo zbavuje toxínov a oveľa menšiu šancu tak má aj celulitída, ktorá s nimi do istej miery súvisí.

Čtěte také:

Oslabená imunita? Prejaviť sa môže aj výskytom bradavíc, mykózou nôh alebo jačmenným zrnom.

Suché kefovanie
Suché kefovanie má mnoho výhod. Zbavuje vašu pokožku odumretých buniek, prospieva lymfatickému systému a pravidelnej rutine so suchou kefou je už po niekoľkých dňoch pokožka krásne jemná, hladká a božsky žiara. V neposlednom rade potom pomáha predchádzať celulitíde. Ak budete dbať na pravidelnosť, preukážete si veľkú službu. Začnite pokojne v malých kruhoch a hľadajte si postupne spôsob, ktorý vám vyhovuje najviac. Až však odložíte svoju kefu s mäkkými štetinami, nezabudnite svoju pokožku hydratovať krémom.

Vonkajšia hydratácia
Tak ako je dôležité hydratovať telo zvnútra, zanedbávať nesmieme ani zovňajšok. Zvlhčovanie pokožky je tak v boji proti celulitíde nesmierne dôležitým krokom. Prekrvujte masážou miesta, ktoré sú k pomarančovej koži náchylné. Pri takej masáži stehien potom nesmie chýbať kvalitný hydratačný krém alebo olejček.

Peelingy
Peeling je všeobecne skvelá vec. Vašu pokožku prekrvuje a zbavuje odumretých buniek rovnako dobre ako spomínaná mäkká kefa, ale funguje na inej báze. Peeling obsahuje jemne drsné zložky, ktoré pokožku veľmi šetrne oškrabú. Nanáša sa väčšinou na vlhkú kožu a pokožku peelingom masírujeme. Takýmto domácim a veľmi funkčným peelingom môže byť obyčajná kávová usadenina. Tá pokožku úžasne rozžiari už po prvom použití. Pri takej procedúre však vždy buďte opatrní, na pokožku netlačte a nepoužívajte peeling zbytočne často. Všetkého veľa škodí a ani v prípade tejto blahodarnej kozmetickej vychytávky to nie je iné.

Hýbte sa
Dostatok pohybu by sme mali mať vždy. Nie iba vtedy, ak sa chceme vyhnúť celulitíde. Telo pohyb potrebuje a pre celkové zdravie je pohyb nevyhnutný. Keď sa však naviac cielene zameriate na cvičenie, ktoré preťahuje a spevňuje svaly, už v otázke celulitídy idete v preventívnych koľajniciach. Pri pravidelnom cvičení pálite kalórie, redukujete tuky a rysujete svaly. To všetko celulitíde komplikuje vznik.

nezabudnite, že docielenie výsledkov je vždy súborom mnohých súvislostí. Snažte sa tak o komplexnú starostlivosť. Neklamte ani pohyb, ani spánok, ani stravu či psychickú pohodu
za celulitídu nie je potrebné sa hanbiť. Snažte sa zapracovať na svojom sebavedomí a majte sa rada takú, akú ste
majte tiež na pamäti, že celulitída je normálny a prirodzený jav. Pokiaľ sa viac objavuje napríklad pri dospievaní, v tehotenstve alebo v období menopauzy, nejde o nič neobvyklé
občas úplne stačí, keď na svoju celulitídu prestanete poukazovať. Uvidíte, že ostatným je vaša pomarančová koža úplne fuk

Nejnovější články

Další články autora