Druhy potravín, vďaka ktorým bude vaše telo krásne voňať

Keď ide o telesné pachy, máme s nimi v lete už aj tak dosť problémov. S rastúcimi teplotami sa viac potíme a väčšinu z nás samozrejme znervózňuje, či nie sme nepríjemne cítiť. Prípadný zápach sa potom snažíme prebiť parfémami a dezodorantmi, ale takto všetko väčšinou len zhoršíme, keď už proces potenia prebieha. Než tak na seba nastriekať liter parfumu s predstavou, že v sparnom lete situácii pomôžeme, môžeme ovplyvniť vôňu pokožky nenásilnou cestou prostredníctvom klasických potravín.

To, čo konzumujeme, má totiž jednoznačne vplyv aj na to, čím a ako sme cítiť. A zďaleka nejde len o pot. Strava a spôsob života ovplyvňujú napríklad aj zápach nôh, zápach z úst, spermie alebo odér vlasov, ktoré sú už ľahko mastné. Úplne inak tiež vonia pokožka suchá a odlišne pokožka mokrá. Inak je koža cítiť v lete a inak vonia v zime. Aby však vaša prirodzená vôňa bola čo najpríjemnejšia aj bez ohľadu na ročné obdobie, doprajte si nasledujúcich 10 potravín.

(nielen) Citrusové plody
Pomaranče, jahody, ananás, grepy, mandarínky, pomelá aj jablká. Všetky tieto dobroty zmierňujú čpavý pach potu a vaša vôňa, prenikajúca z pórov pokožky, bude o poznanie sviežejšia.

Čtěte také:

Zacvičte s diabetom: Tipy, vďaka ktorým to pôjde samo

Kardamóm
Kardamóm nielenže znižuje hladinu vysokého cholesterolu v krvi, poradí si s baktériami a znižuje opuchy, ale aj príjemne ovplyvňuje vôňu pokožky.

Jazmínový čaj
Bylinné čaje vám pomôžu z tela vyplaviť toxíny všeobecne. Ak ide ale o jazmínový čaj, ten upokojí váš žalúdok, pomôže vám lepšie zaspať a koža po ňom bude krásne voňavá a hebká.

Citrónová voda
Už iba samotná voda je pre telo nesmierne dôležitá. Keď sa navyše spoja s citrónom, jej pozitívne účinky sa násobia. Rýchlo sa dostaví aj svieža vôňa pokožky.

Jogurt
Jogurt obsahuje prirodzené probiotiká. Tie napomáhajú tráveniu, udržujú zdravie čriev a to všetko má na prirodzenú vôňu podstatný vplyv.

Semená pískavice
Semená a klíčky pískavice sú plné antioxidantov. Zbavujú telo toxínov, znižujú krvný cukor a pomáhajú aj pri kašli. Aj tieto drobné semienka zlepšujú vašu prirodzenú vôňu.

Rozmarín
Rozmarín funguje ako dezodorant prírodného charakteru priam skvele. Mentol, ktorý rozmarín obsahuje, je mimoriadne účinný ako prevencia proti baktériám. Tam, kde potom nie sú baktérie, nie je ani zápach.

Škorica
Škorica pomáha s prirodzenou vôňou celkovo, ale jej parketou sú predovšetkým ústa. Škorica zápach z úst rieši bleskurýchlo a s baktériami sa môžete rozlúčiť.

Tymian
Tymian je aromatická bylina, u ktorej bolo zníženie intenzity nepríjemného telesného zápachu preukázané. Tymian je navyše veľmi zdravý a rozhodne by ste ho mali zaradiť do svojho jedálnička.

Mäta
Látky, ktoré mäta obsahuje v nemalom množstve, vám pomôžu ako s nadmerným potením, tak so zápachom potu samotného.

Tipy na záver
v lete sa určite oblúkom vyhýbajte napríklad koreneným jedlám
vo veľkých horúčavách tiež skúste obmedziť konzumáciu cukru, cibule, karí, cesnaku, rýb alebo rasce
dbajte tiež na dostatočnú hygienu, ale zároveň sa tiež snažte, aby ste to s ňou zbytočne nepreháňali
zvýšenú pozornosť venujte aj vhodnej kozmetike, ktorú používate na umývanie
pozor na dostatočný a vyhovujúci pitný režim
snažte sa vyhnúť tvrdému alkoholu

Nejnovější články

Další články autora