Aký typ výstrihu vám najviac pristane podľa tvaru vašej postavy

Dámy, rady nosíte výstrih, ale neviete, aký sa najviac bude hodiť k tvaru vašej postavy? Je to ľahké! Stačí poznať, aký typ postavy ste a podľa toho zvoliť výstrih. Pripravili sme si pre vás celkom 5 typov postáv ak nim vhodné výstrihy.

fotografia: Freepik

Snová postava v tvare presýpacích hodín
Postava v tvare presýpacích hodín je sen každej ženy. Ženské krivky a plné prsia predstavujú dokonalú postavu, ktoré pristanú snáď všetky typy výstrihov. Či už zvolíte výstrih do V alebo okrúhly výstrih, chybu určite neurobíte.

Čtěte také:

Čo je viscerálny tuk? Niečo iné ako podkožné a životu nebezpečný

Hlboký výstrih a postava v tvare hrušky
Úzky pás a väčšie nohy a zadoček? Taká je postava v tvare hrušky, ktorá sa rozhodne nemusí báť hlbokých výstrihov, ako štvorcový, okrúhly či lodičkový, ktoré na vás budú vyzerať skvele.

Postava v tvare jablka: Pozor na okrúhly výstrih
Majiteľky postavy v tvare jablka mávajú spravidla plnšie hrudné, guľatejšie bruško a štíhlejšie nohy. A práve vďaka väčšiemu poprsiu im najviac lichotia výstrihy do V alebo štvorcový výstrih. Vyhýbať by ste sa naopak mali okrúhlemu výstrihu.

Srdiečkový výstrih pre postavu typu V
Úzky pás a široké ramená. To sú typické znaky pre postavu obráteného trojuholníka. Pre tento typ postavy sú ideálne tričká a topy s výstrihom do V alebo srdiečkový výstrih. Práve véčkový výstrih vám totiž pomôže opticky zoštíhliť hornú časť tela.

Obdĺžniková postava a véčkový výstrih
Ženy s obdĺžnikovým tvarom postavy majú rovnako široké boky, pás aj ramená a často je táto postava označovaná ako chlapčenská. Podčiarknite svoju ženskosť výstrihom do V či asymetrickým výstrihom.

Nejnovější články

Další články autora